Tanáraink

Németh Angéla

Pár hónapja érkeztem Budapestről és nagy örömömre szolgált mikor csatlakozhattam a Kisiskola programjaihoz.

A Soproni Pedagógiai Főiskolán végeztem óvodapedagógus szakon. Pár évig óvónőként dolgoztam, majd a későbbiekben gyerekekre vigyáztam nagy családoknál vagy az önkormányzatok által támogatott hátrányos helyzetű családoknál. Későbbiekben alkalmam nyílt állami gondozásban lévő gyerekeknek zsonglőrfoglalkozásokat tartani a Cseppkő Gyermekotthonban. Nagyon jó érzéssel töltött el, hogy mosolyt csalhattam ilyen nehéz sorsú gyermekek arcára.

Kedvenc időtöltésem az éneklés és a sport vagy bármilyen alternatív mozgástevékenység (tánc, torna, zsonglőrködés). Ha alkalmam van rá a mozgást és zenét szívesen összekötöm, így válhat a mozgás örömmé, a ritmus és a zeneiség pedig élménnyé. Fontosnak tartom a tornát, a táncot, mert elősegítik a nagymozgások és egyensúlyérzék fejlődését, illetve egyaránt szolgálják a szem-kéz és szem-láb koordinációjának fejlesztését is.

Igyekszem, hogy a foglalkozások jó hangulatban teljenek, szívesen vegyen rész benne gyermek és felnőttek egyaránt.

Szeretettel várlak benneteket közös zenélésre, táncolásra.

Uitz Piroska

Férjemmel öt éve érkeztünk Bristolba, azóta két gyönyörű gyermekkel vagyunk boldogabbak. Ideérkezésünk óta legtöbbször nanny-ként dolgoztam, de sok miden érdekel, többek között elvégeztem egy szülésfelkészítő-oktató tanfolyamot is.

Magyarországon az ELTE Tanítóképzőjében végeztem tanító szakon, ének-zene műveltségterületen. A főiskola után Pesten egy ének-zene tagozatos általános iskolában voltam napközis tanító és ének tanár (a nem tagozatos osztályokban).

A Bristoli kisiskolához 2010 tavaszán csatlakoztam, akkor még segítő tanítóként.

Aztán a 2011-es évadot már egyedül kezdtem tanítani, nagy lelkesedéssel és tervekkel. Mióta a saját gyerekeimen tapasztalom a kétnyelvűség szépségeit és nehézségeit, egyre inkább fontosnak tartom a külföldön kint élő gyermekek megismertetését a magyar nyelv és kultúra minden lehetséges részletével és szépségével. A gyerekekhez vezető legegyszerűbb út talán a zene és a magyar népzene erre igazán alkalmas, rengeteg kiváló gyermekdalával.

Hiszem azt, hogy egy ember sokszínűvé, nyitottabbá válik, azáltal ha egynél több nyelven beszél (ír és olvas) anyanyelvi szinten, függetlenül attól, hogy az milyen nyelv és hányan beszélik azt a földön. Itt az iskolában tanítóként és zenés pedagógusként a magyar nyelv gyönyörűségeire és értékeire próbálom ráébresztetni a (legtöbbször) angol háttértudással érkező gyermekeket játékok, veresek, mesék és a zene segítségével.

Szánthóné Molnár Réka

A Budapesti Tanítóképző Főiskolán, majd az ELTE, Bölcsészkar angol szakán végeztem.

2006 októbere óta élek Bristolban férjemmel és két lányommal, akik a Bristoli Kisiskola legelső diákjai közé tartoztak, mostanra pedig a foglalkozások rendszeres segítőivé váltak. 2013 szeptemberében kezdtem dolgozni a kisiskolában. Jelenleg az 5-7 évesek csoportját tanítom, valamint részt veszek a szervezők munkájában is.

Úgy gondolom, hogy senkit nem szabad megfosztani attól az örömtől, hogy anyanyelvén írjon és olvasson.  Ehhez azonban elengedhetetlen a nyelv megfelelő szinten való ismerete. Ennek elsajátításában és megszerettetésében szeretnék segíteni minden lelkes kisgyereknek és  bízom benne, hogy idővel nagyon sok örömöt  fognak lelni a magyar könyvek olvasásában!